Правила прийому дітей до закладу дошкільної освіти та наявність місць для здобуття дошкільної освіти
Порядок зарахування, відрахування та переведення дітей до державних і комунальних закладів освіти для здобуття дошкільної освіти регламентовано ст. 13Закону України«Про дошкільну освіту» від 06.06. 2024 № 3788-IХ), «Положення про заклад дошкільної освіти», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (зі змінами, внесеними Постановами КМУ від 27.01.2021 № 86, від 26.09.2023 №1022), основних положень Статуту закладу дошкільної освіти.
Інформація про вільні місця для здобуття дошкільної освіти у закладі дошкільної освіти № 355 станом на 01.01.2025
вікова група | кількість груп | планова наповнюваність груп | наявність вільних місць |
група 3-го року життя | 2 | 15 | 2 |
група 4-го року життя | 2 | 20 | 3 |
група 5-го року життя | 3 | 20 | 4 |
група 6-го року життя | 3 | 20 | 2 |
1.Зарахування дітей до комунального закладу дошкільної освіти здійснюється керівником такого закладу протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.
2.Прийом заяв про зарахування дітей до комунального закладу дошкільної освіти організовується з використанням системи електронної реєстрації.
3.До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:
- копія свідоцтва про народження дитини;
- медична довідка, видана відповідно дост. 15Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.
4.Для зарахування дитини до спеціальних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини щодо виявлених особливостей розвитку.
5.Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до комунального закладу дошкільної освіти та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.
6.Для зарахування дитини з інвалідністю до комунального закладу дошкільної освіти до заяви про зарахування додаються:
-копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно доЗакону України«Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»;
- копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.
ДО КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЗАРАХОВУЮТЬСЯ ДІТИ У ТАКІЙ ЧЕРГОВОСТІ:
1. діти, які проживають на території обслуговування відповідного закладу дошкільної освіти, у такій черговості:
- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
-діти загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України, визначенихстаттями 10і10-1Закону України«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;
- діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
- діти з особливими освітніми потребами;
- діти старшого дошкільного віку;
- діти військовослужбовців;
- діти з числа внутрішньо переміщених осіб;
- діти осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- діти, які є рідними братами або сестрами дітей, які здобувають дошкільну освіту у відповідному закладі дошкільної освіти (якщо вони проживають на території обслуговування такого закладу дошкільної освіти);
- інші діти, які проживають на території обслуговування відповідного закладу дошкільної освіти;
2. діти працівників відповідного закладу дошкільної освіти (якщо вони не проживають на території обслуговування такого закладу дошкільної освіти);
3. діти, які є рідними братами або сестрами дітей, які здобувають дошкільну освіту у відповідному закладі дошкільної освіти (якщо вони не проживають на території обслуговування такого закладу дошкільної освіти);
4.інші діти, які не проживають на території обслуговування відповідного закладу дошкільної освіти, але яким було відмовлено у зарахуванні до закладу дошкільної освіти, на території обслуговування якого вони проживають;
5. інші діти, які не проживають на території обслуговування відповідного закладу дошкільної освіти.
У межах кожної із зазначених категорій діти зараховуються до закладу дошкільної освіти у порядку надходження заяв про зарахування.
· Посилання на електронну реєстрацію до закладу дошкільної освіти
Адміністратор електронної реєстрації дітей для прийому
в заклади дошкільної освіти Слобідського району:
головний спеціаліст Управління освіти Котляр Олена Миколаївна
Тел.: (057) 725-84-05
КОЛИ ЗА ДИТИНОЮ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ МІСЦЕ?
1.Якщо дитина хворіє, проходить санаторне лікування або реабілітацію.
2. Під час відпусткибатьків (або осіб, які їх замінюють).
3.У літній оздоровчий період (з 1 червня по 31 серпня).
4.Під час карантину.
У приватних закладах дошкільної освіти умови збереження місця за дитиною визначаються засновником або власником та фіксуються у договорі між дитсадком та батьками про на надання освітньої послуги.
КОЛИ ДИТИНУ МОЖУТЬ ВІДРАХУВАТИ?
1. За заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків).
2. На підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу.
3. У разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року.
4. У разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти.
5. У разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.